Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada 2017 r.
W dzisiejszą niedzielę
 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy po raz pierwszy ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy doświadczają materialnego niedostatku. W każdym kościele także i w naszym przy wyjściu z niego znajduje się skrzynka, do której możemy składać nasze ofiary na zaspokojenie materialnych potrzeb uboższych od nas naszych braci i sióstr.
 2. Za wszystkie ofiary złożone na dzisiejszą tacę, przeznaczoną na budowę naszej nowopowstającej świątyni, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Mszę Świętą o godzinie 10.00 małżonków, którzy obchodzą w tym roku 5-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa i pragną odnowić ślubowania małżeńskie.
 4. Zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godzinie 16.00 osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po Mszy Świętej spotkanie przy wspólnym stole w salce duszpasterskiej.
 5. Zapraszamy na dzisiejszą Mszę Świętą o godzinie 16.00 również wszystkich kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
W tym tygodniu
 1. W poniedziałek o godzinie 17.00 odbędzie się konferencja dla członków Żywego Różańca, a po niej różaniec i Msza Święta. Po Mszy św. spotkanie w sali przy kaplicy z 12. Różą Różańcową pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej.
 2. Przypominamy, że w naszej kaplicy trwają katechezy neokatechumenalne. Na katechezy zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30.
W przyszłą niedzielę - 26 listopada
 1. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą roznoszone do naszych domów od poniedziałku, 27 listopada, przez ministrantów i lektorów naszej parafii, którzy są wyznaczeni do tego przez Ojca Proboszcza. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby parafii.
W następnym tygodniu
 1. Zapraszamy w sobotę, 2 grudnia, na Mszę Świętą o godzinie 19.00 wszystkich mężczyzn, którzy brali udział w "Oblężeniu Jasnej Góry" i wszystkich chętnych na wspólną Mszę Świętą.
Zaproszenia

LISTOPAD
 1. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na nabożeństwo i Mszę Świętą ku czci Dzieciątka Jezus w sobotę 25 listopada na godz. 19.00 do domu zakonnego przy ul. Wyszyńskiego 7/9.
CZERWIEC 2018
 1. Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Rubinkowie II organizuje w czerwcu pielgrzymkę do MEDJUGORIE, WIEDNIA, CHORWACJI i na WĘGRY. Cena to 1780 zł i 62 euro. Zapisy u pana kościelnego parafii NCiKCh. Serdecznie zapraszamy.
Informacje
 1. Terminy kolejnego kursu przedmałżeńskiego umieszczone są na plakacie i na ulotkach pod chórem. Więcej informacji na ten temat można uzyskać u o. Dominika.
 2. W kancelarii parafialnej można jeszcze składać na wypominki za zmarłych:
  • roczne - modlimy się za zmarłych przez cały rok przed Mszą Świętą o godz. 11:30 (od pierwszej niedzieli adwentu)
  • listopadowe - odprawiamy Msze Święte za zmarłych w piątki miesiąca listopada o godz. 18:00
 3. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej jest nowa księga intencji mszalnych na rok 2018. Zapraszamy do zamawiania i rezerwowania intencji, szczególnie tych, na których zależy nam by sprawowane były odprawione w konkretnych terminach.
 4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela", w której znajdziemy komentarz do ewangelii o. Stanisława Jarosza "Skarb życia wiecznego" oraz artykuł "Kto szerzy różaniec nie zginie" o nowennie pompejańskiej,
  • "Gość Niedzielny", w którym m.in. znajduje się wywiad z Franciszkiem Pieczką o godnym przeżyciu życia oraz kalendarz na rok 2018,
  • dla dzieci "Ola i Jaś" oraz "Świat Misyjny".
 5. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają przy naszej parafii i klasztorze.
  Za nich wszystkich pomódlmy się wspólnie: Pod Twoją Obronę...
 6. W tym tygodniu odeszły do Pana nasze parafianki:
  śp. Halina Szatkowska, lat 69,
  śp. Halina Kowalska, lat 71, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.
  Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Psalm na niedzielę
Refren: Błogosławiony, kto się boi Pana

Szczęśliwy człowiek, który się boi Pana
i chodzi Jego drogami.
Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie.
REFREN...
Małżonka twoja jak płodny szczep winny
w zaciszu twojego domu.
Synowie twoi jak oliwne gałązki
dokoła twego stołu.
REFREN...
Tak będzie błogosławiony człowiek, który się boi Pana.
Niech cię z Syjonu Pan błogosławi
i abyś oglądał pomyślność Jeruzalem
przez wszystkie dni twego życia.
REFREN...
(Ps 128,1-2.3.4-5)
Zobacz też
Ogłoszenia
Ogłaszamy NABÓR do:
- służby ministranckiej i lektorów - sobota, godz. 12.00
- scholi dziecięcej "Pueri vox" - sobota, godz. 12.00
- chóru "Con anima" - czwartek, godz. 17.00
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji urodzin, jubileuszy rodzinnych, za zmarłych oraz o pomoc w różnych sprawach.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu