Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła

17 listopada roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszek dla osób ubogich z naszej parafii.
 3. Małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 5-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i pragną odnowić ślubowania małżeńskie, zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o godzinie 10:00.
W tym tygodniu
 1. W poniedziałek rozpoczynamy zapisy na coroczne nocne czuwanie na Jasnej Górze. Odbędzie się ono w nocy z 21 na 22 grudnia (z soboty na niedzielę). Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim, a zakończy śpiewem "Godzinek" ok. godziny 4:00. Koszt wyjazdu to 60 zł. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Ilość miejsc ograniczona.
 2. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w najbliższy czwartek, 21 listopada, na godzinę 19:30 na liturgię w ramach spotkania formacyjnego. Prosimy o zabranie ze sobą Biblii i, tak jak ostatnio, czegoś do jedzenia na agapę.
W przyszłą niedzielę - 24 listopada
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
Informacje
 1. W kancelarii parafialnej można jeszcze składać na wypominki za zmarłych:
  • roczne - modlimy się za zmarłych przez cały rok przed Mszą Świętą o godzinie 11:30 - rozpoczynając od pierwszej niedzieli adwentu.
 2. Informujemy, że w kancelarii parafialnej jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2020. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji, zwłaszcza jeśli chcemy, aby Msze Święte odprawiane były w wybranych przez nas terminach.
 3. Przypominamy, że w każdą środę o godz. 18:00 sprawujemy tzw. Mszę Świętą z intencją zbiorową. Zachęcamy do zamawiania intencji w naszej kancelarii parafialnej.
 4. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki:
  • "Niedziela", w której warto przeczytać artykuły związane z tematem numeru "Senior - siła i słabość" o tym, że wiara pozwala uporządkować przeszłość i nadaje sens obecnym doświadczeniom oraz "Moje życie to cud" - rozmowa z najstarszym paulinem - ojcem Jerzym Tomzińskim,
  • "Gość Niedzielny", w którym warto zajrzeć do artykułów "Ostatni przodem" - dlaczego w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich oraz "Sekty nadal groźne" - o lekceważeniu ich działalności i błędzie nieostrzegania przed nimi zwłaszcza młodego pokolenia.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają przy parafii i klasztorze, a szczególnie wspierającym duchowo i materialnie budowę naszego kościoła. Wszystkich oddajemy pod opiekę Matki Bożej:
  Pod Twoją Obronę...
 6. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka śp. Wanda Kacprzak, która przeżyła 93 lata.
  Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać bardzo głośny film pt. "Nieplanowane". Film opowiada prawdziwą historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Seanse dla naszej parafii odbędą się w Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu:
  w środę, 20 listopada, o godz. 18:00,
  w sobotę, 23 listopada, o godz. 16:00.
  Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Placu. Błogosławionego ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe podane są na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
Psalm na niedzielę
REFREN: Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie

Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry
przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy,
przy trąbach i przy dźwięku rogu,
na oczach Pana, Króla, się radujcie.
REFREN...
Niech szumi morze i wszystko, co w nim żyje,
krąg ziemi i jego mieszkańcy.
Rzeki niech klaszczą w dłonie,
góry niech razem wołają z radości.
REFREN...
W obliczu Pana, który nadchodzi,
bo przychodzi osądzić ziemię.
On będzie sądził świat sprawiedliwie
i ludy według słuszności.
REFREN...
(Ps 98 (97),5-6.7-8.9)
Zobacz też
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu