Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017 r.
W dzisiejszą niedzielę
 1. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza dzisiaj na Mszę Świętą na godzinę 13.00, po której odbędzie się spotkanie informacyjne dla małżeństw sakramentalnych chcących dołączyć do tej wspólnoty.
 2. Oaza Dzieci Bożych ogłasza nabór w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 i 4-5. Spotkanie informacyjne dla rodziców i dzieci odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 13.00.
 3. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej z wyjątkiem Mszy Świętej o godzinie 20.00 (z powodu ciemności), będzie możliwość po raz pierwszy odwiedzić nasz kościół i zapoznać się ze stanem obecnie prowadzonych prac. Prosimy Was Siostry i Bracia o ostrożność na terenie budowy i zastosowanie się do instrukcji podawanych przez ministrantów kierujących ruchem.
W tym tygodniu
 1. W najbliższy czwartek, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, zapraszamy o godz. 15.00 na place naszego miasta, gdzie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii Koronkę odmówimy na przystanku przy małym sklepie Carrefour.
W przyszłą niedzielę - 1 października
 1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na budowę naszej parafialnej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel zebraliśmy 6051 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej kaplicy odbywać się będą - dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
 3. Również w niedzielę 1 października przypada Dzień Imienin naszego Ojca Remigiusza. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszamy tego dnia na godz. 8.30.
Zaproszenia

WRZESIEŃ
 1. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają wszystkich, a szczególnie małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa, na nabożeństwo i Mszę Świętą ku czci Dzieciątka Jezus w poniedziałek, 25 września, na godz. 19.00 do domu zakonnego przy ul. Wyszyńskiego 7/9.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości 50-lecia Koronacji Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej Toruńskim Sanktuarium u ojców Redemptorystów. Uroczystej Mszy Świętej w sobotę, 30 września, o godzinie 17.00 przewodniczyć będzie J.E ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z Krakowa. Z tej okazji zapraszamy również na wykład dk. prof. dra hab. Waldemara Rozynkowskiego pt. "50 Rocznica Koronacji Wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu", który odbędzie się w czwartek, 28 września, o godz. 18.00 w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu.
PAŹDZIERNIK
 1. Przypominamy, że trwa II Festiwalu Muzyki Sakralnej MUSICA VERA "Muzyka Nowych Świątyń". Jedno z wydarzeń festiwalowych będzie miało miejsce także w naszej kaplicy. Będzie to szczególne wydarzenie festiwalu: Czuwanie w Duchu Taize połączone z adoracją krzyża i wspólnym śpiewem kanonów przy dźwiękach harfy. Na tę wspólną modlitwę zapraszamy w niedzielę, 8 października, na godzinę 19.30. W związku z tym czuwaniem w naszej kaplicy informujemy, że w niedzielę 8 października nie będzie Mszy Świętej o godzinie 20.00.
  Szczegółowy program festiwalu znajduje się na afiszu przed kościołem oraz na stronie internetowej www.musicavera.pl. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
 2. W najbliższych tygodniach bracia i siostry ze wspólnot neokatechumenalnych roznosić będą po domach naszej parafii zaproszenia na katechezy, które od 9 października odbywać się będą w naszym kościele. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.
 3. Ponawiamy zaproszenie na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Skępem oraz Matki Bożej Bolesnej w Oborach w dniu 11 października (środa). Koszt wyjazdu to 30 zł, a zapisać się możemy w naszej kancelarii parafialnej.
LISTOPAD
 1. Przypominamy, że w sobotę 4 listopada organizujemy wyjazd na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn: "Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u tronu Królowej". Gośćmi spotkania będą m.in. Abp Stanisław Gądecki, Bp Grzegorz Ryś, Jacek Pulikowski i inni. Patronat nad pielgrzymką objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki.
  Planowany wyjazd z Torunia o godz. 6.00. Wyjazd z Jasnej Góry ok. godz. 18.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu i ubezpieczenia 70 zł - płatne przy zapisie. Więcej informacji w kancelarii oraz na plakacie.
Informacje
 1. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2018. Zapraszamy do zamawiania i rezerwowania intencji, szczególnie tych, na których zależy nam by sprawowane były odprawione w konkretnych terminach.
 2. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela",
  • "Gość Niedzielny",
  • dla dzieci "Ola i Jaś".
 3. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają bezinteresownie przy naszej parafii.
  Za nich wszystkich pomódlmy się teraz wspólnie: Zdrowaś Maryjo...
Psalm na niedzielę
REFREN: Pan bliski wszystkim, którzy Go wzywają

Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.
Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały,
a wielkość Jego niezgłębiona.
REFREN...
Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
REFREN...
Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.
REFREN...
(Ps 145,2-3.8-9.17-18)
Zobacz też
Ogłoszenia
Ogłaszamy NABÓR do:
- służby ministranckiej i lektorów - sobota, godz. 12.00
- scholi dziecięcej "Pueri vox" - sobota, godz. 12.00
- chóru "Con anima" - czwartek, godz. 17.00
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji urodzin, jubileuszy rodzinnych, za zmarłych oraz o pomoc w różnych sprawach.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu