Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

22 września roku
W dzisiejszą niedzielę
 1. W dzisiejszą niedzielę na godzinę 18:00 zapraszamy wszystkich pielgrzymów wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciół Grupy Niebieskiej Toruńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w refektarzu klasztornym. Po spotkaniu zapraszamy na Mszę Świętą pielgrzymkową o godzinie 20:00.
 2. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez wstawiennictwo świętego Ojca Pio. Jej książka o życiu rodzinnym i małżeńskim zatytułowana "Uczcie się kochać" jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia. Serdecznie zapraszamy do jej nabycia. Kosztuje jedynie 20 zł.
W tym tygodniu
 1. Jutro w poniedziałek, 23 września, po różańcu i Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie w salce 6 Róży Żywego Różańca w dzień jej patrona Ojca Pio.
W przyszłą niedzielę - 29 września
 1. Rozpoczynamy tegoroczne przygotowania do I Komunii Świętej. Spotkanie informacyjne, na którym będzie można dokonać zapisu dziecka odbędzie się w niedzielę 29 września po Mszy Świętej o godzinie 13:00. Przypominamy, że Uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w sobotę 9 maja 2020 roku o godzinie 11:00. Jednocześnie przypominamy, że samo zapisanie dziecka nie oznacza jeszcze automatycznie, że przystąpi ono do Pierwszej Komunii w maju. Składa się na to bardzo wiele czynników, o których mowa będzie na poszczególnych spotkaniach przygotowujących, a także wyniki końcowego egzaminu. Informujemy również, że aby dziecko z innej parafii niż nasza mogło przystąpić w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej, potrzebna jest bezwzględnie zgoda Proboszcza jego parafii zamieszkania.
 2. Tegoroczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania rozpoczniemy spotkaniem organizacyjnym w niedzielę 29 września bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 16:00. Zapraszamy na nie młodzież klas I szkół średnich wraz z rodzicami oraz osoby dorosłe, które pragną podjąć przygotowanie do bierzmowania, a należące do naszej parafii. Podczas spotkania rodzice otrzymają formularz zgłoszenia i dokonają zapisu swoich dzieci. Osoba niepełnoletnia nie będzie mogła sama się zapisać. Nie będzie możliwości dopisania się do grona bierzmowanych w późniejszym terminie.
 3. Również przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 16.00 zapraszamy osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po Mszy Świętej spotkanie w salce duszpasterskiej.
Informacje
 1. Informujemy, że w kancelarii parafialnej jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2020. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji, zwłaszcza jeśli chcemy, aby Msze Święte odprawiane były w wybranych przez nas terminach.
 2. Zachęcamy do zamawiania i rezerwowania intencji mszalnych, na Msze Święte z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
 3. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela" z artykułem "Siła sakramentu" - o pokonywaniu trudności w małżeństwie i ważny tekst "Nie wystarczy powiedzieć: przepraszamy" o gigantycznych krzywdach materialnych wyrządzonych przez Niemców Polsce i Polakom w II wojnie światowej,
  • "Gość Niedzielny", w którym znajdziemy przenikliwy tekst "Rozmywanie Prawdy" o potężnej propagandzie Rosji obwiniającej Polskę za wybuch II wojny światowej i rozmywająca odpowiedzialność za KATYŃ oraz ważne słowa w artykule "Od kliknięcia do przegięcia" - o obowiązku odpowiedzialnego rodzica i opiekuna sprawowania nadzoru nad aktywnością dziecka w intrenecie.
 4. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają przy naszej parafii i klasztorze. Oddajemy Was wszystkich pod opiekę Matki Bożej...
  Pod Twoją Obronę...
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana nasza parafianka: śp. Janina Łukasiak, która przeżyła 76 lat.
  Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
ZAPROSZENIA
 1. Diecezjalny Ośrodek Adopycjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Placu. Błogosławionego ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe podane są na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
OGŁOSZENIA WSPÓLNOT PARAFIALNYCH
 1. Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów (chłopców od II klasy szkoły podstawowej) na spotkanie w każdą sobotę o godzinie 10:00.
 2. Wspólnota "Słowa Bożego" zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w każdy czwartek o godzinie 19:00 do salki duszpasterskiej obok biura parafialnego.
Psalm na niedzielę
REFREN: Pana pochwalcie, On dźwiga biednego

Chwalcie słudzy Pańscy,
chwalcie imię Pana.
Niech imię Pana będzie błogosławione,
teraz i na wieki.
REFREN...
Pan jest wywyższony nad wszystkie ludy,
ponad niebiosa sięga Jego chwała.
Kto jest jak nasz Pan Bóg,
co ma siedzibę w górze,
i w dół spogląda na niebo i na ziemię.
REFREN...
Podnosi z prochu nędzarza
i dźwiga z gnoju ubogiego,
by go posadzić wśród książąt,
wśród książąt swojego ludu.
REFREN...
(Ps 113,1-2.4-6.7-8)
Zobacz też
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu