Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca 2017 r.
W dzisiejszą niedzielę
 1. W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych pielgrzymi z Grupy Niebieskiej Pieszej Pielgrzymki z Torunia na Jasną Górę zbierać będą ofiary do puszek na organizację tegorocznej pielgrzymki. Złożone ofiary pozwolą na pokrycie kosztów wynajęcia samochodów, paliwo, opłacenie wszelkiego rodzaju opłat, zakup wody, koszulek pielgrzymkowych, a przede wszystkim pozwoli na wsparcie tych, którzy chcą pielgrzymować, a ze względów finansowych nie mogą. Prosimy Was Bracia i Siostry o hojne wsparcie pielgrzymów.
 2. Dzisiaj, o godz. 10.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, podczas której pożegnamy o. Tomasza Chmielewskiego, który decyzją Ojca Generała naszego zakonu kończy posługę w naszej parafii i z dniem 25 lipca przechodzi do klasztoru na Jasnej Górze. Zapraszamy.
W tym tygodniu
 1. Trwaja zapisy do 39. pieszej pielgrzymki z Torunia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-12 sierpnia i wyruszy pod hasłem: "Idźcie i głoście razem z Maryją".
  Zapisy na tegoroczną pielgrzymkę do Grupy "Niebieskiej" - paulińskiej, przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w niedziele: 23 lipca i 30 lipca po każdej Mszy Świętej.
  Koszt tegorocznej pielgrzymki to 100 zł od osoby.
  Zapisujemy również na autokar powrotny z Jasnej Góry w cenie 60 zł.
  Poszukujemy osób, które byłyby chętne do służby bagażowej i muzycznej.
  Więcej informacji na plakacie w gablocie lub na stronie facebokowej: facebook  GRUPA NIEBIESKA TORUŃSKIEJ PIELGRZYMKI PIESZEJ NA JASNĄ GÓRĘ
  Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie w tym roku, kiedy przypada 300. rocznica Koronacji Cudownego Wizerunku na Jasnej Górze.
 2. Przed ołtarzem wystawiona jest skrzynka na intencje pielgrzymkowe. Zachęcamy Was, Bracia i Siostry, do składania swoich intencji wypisanych na kartkach, które znajdują się na stoliku pod chórem. W tych intencjach w czasie wędrówki na Jasną Górę pielgrzymi będą modlić się różańcem, następnie intencje te złożymy u Tronu Matki Bożej na Jasnej Górze.
Zaproszenia

SIERPIEŃ
 1. Zbliża się sierpień - miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych i częstowania nimi innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości w naszych rodzinach, parafii i Narodzie.
WRZESIEŃ
 1. Kolejny kurs przedmałżeński organizowany przez naszą parafię odbędzie się od 15 do 17 września tego roku. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 2. Zapraszamy na pielgrzymkę pod hasłem: "Randka Małżeńska" do Sanktuariów Podlasia w dniach 22-24 września. W planie pielgrzymki: świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, Janów Podlaski, Leśna Podlaska, Drohiczyn, Pratulin, Święta Góra Grabarka, Kodeń. Koszt pielgrzymki to 380 zł od osoby. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Więcej informacji na plakacie wywieszonym w gablocie, a zapisywać się można w kancelarii parafialnej.
Informacje
 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Świętych o godzinie 16.00 w niedziele, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-10:30 oraz 16:30-17:30.
 2. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela",
  • "Gość Niedzielny".
 3. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają bezinteresownie przy naszej parafii.
  Za nich wszystkich pomódlmy się teraz wspólnie: Zdrowaś Maryjo...
 4. W tym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka: śp. Janina Sikorska, lat 78. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Psalm na niedzielę
REFREN: Panie, Ty jesteś dobry i łaskawy

Tyś, Panie, dobry i łaskawy,
pełen łaski dla wszystkich, którzy Cię wzywają.
Wysłuchaj, Panie, modlitwę moją
i zważ na głos mojej prośby.
REFREN...
Przyjdą wszystkie ludy przez Ciebie stworzone,
i Tobie, Panie, oddadzą pokłon,
będą sławiły Twe imię.
Bo Ty jesteś wielki i czynisz cuda:
tylko Ty jesteś Bogiem.
REFREN...
Ale Tyś, Panie, Bogiem łaski i miłosierdzia,
do gniewu nieskory, łagodny i bardzo wierny.
Wejrzyj na mnie
i zmiłuj się nade mną.
REFREN...
(Ps 86,5-6.9-10.15-16a)
Zobacz też
Ogłoszenia
Ogłaszamy NABÓR do:
- służby ministranckiej i lektorów - sobota, godz. 12.00
- scholi dziecięcej "Pueri vox" - sobota, godz. 12.00
- chóru "Con anima" - czwartek, godz. 17.00
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji urodzin, jubileuszy rodzinnych, za zmarłych oraz o pomoc w różnych sprawach.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do piątku:
  9.30 - 10.30 i 16.30 - 17.30
Email (OO.Paulini):
zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu