Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła

18 czerwca 2017 r.
W dzisiejszą niedzielę
 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 2. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10.00 pary małżeńskie, które w tym roku przeżywają jubileusz 40-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, a na Mszę Świętą o godz. 16.00 zapraszamy osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. Po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole do salki duszpasterskiej.
 3. Tak, jak zapowiadaliśmy, dziś po każdej Mszy Świętej młodzież będzie zbierać do puszek ofiary na wakacyjne rekolekcje - Paulińskie Dni Młodych. Młodzież przygotowała ciasta i cukierki z cytatem z Pisma Świętego. Zachęcamy do wsparcia młodych ludzi chcących uczestniczyć w rekolekcjach
W tym tygodniu
 1. W poniedziałek, 12 czerwca, na godzinę 19.00, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na próbę dziewczynki chcące sypać kwiatki w procesji Bożego Ciała.
 2. We wtorek, 13 czerwca, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 połączoną z nabożeństwem fatimskim.
 3. Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w tym czasie odbywają się po Mszach Świętych o godz. 18.00. Oktawę zakończymy w czwartek, 22 czerwca, procesją do 4-ech ołtarzy przy naszej kaplicy. Prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy następujące wspólnoty:
  1 - Wspólnota Małe Uwielbienie;
  2 - Wspólnota Żywego Różańca;
  3 - Wspólnota Słowa Bożego;
  4 - Służba Liturgiczna naszej parafii.
 4. W środę, 21 czerwca, na godz. 19.00 zapraszamy na kolejną konferencję z cyklu "Bliżej Boga bliżej Kościoła". Temat konferencji brzmi: "Błogosławieni Miłosierni... ale jak to zrobić?". Zapraszamy oraz prosimy o przekazanie informacji o konferencji swoim bliskim i znajomym.
 5. Organizujemy w naszej parafii w dniach 22-25 czerwca Warsztaty Biblijne - Księga Hioba. W czwartek i piątek po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie w salce obok kaplicy. Zapraszamy wszystkich chętnych, prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
 7. W tym tygodniu kończy się rok szkolno-katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników szkoły na Mszę Świętą dziękczynną, która odbędzie się w piątek o godz. 18.00.
 8. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego, które odbywają się w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.00.
Sprawy ogólne
 1. Z okazji przypadającej w tym roku 140 rocznicy Objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i 50 rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałd - Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w dniu 8 lipca. Wyjazd o godzinie 7.00. Koszt przejazdu to 45 złotych. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do pielgrzymowania razem z nami.
 2. Zapraszamy młodzież na Diecezjalne Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 20-23 lipca w Hartowcu. Są to kilkudniowe rekolekcje tematyczne, w tym roku skupione na Eucharystii i jej roli w życiu młodego człowieka. Oprócz przybliżania się do Boga i otwierania się na Jego działanie, to czas budowania więzi z rówieśnikami, wspólnego przeżywania wiary, czas radości i przemiany serca. To także czas świadectw sławnych ludzi oraz koncertów gwiazd polskiej sceny chrześcijańskiej: w tym roku wystąpi TAU oraz Siewcy Lednicy. Więcej informacji można znaleźć na plakatach i bezpośrednio u o. Tomasza.
 3. Kolejny kurs przedmałżeński organizowany przez naszą parafię odbędzie się od 15 do 17 września tego roku. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 4. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia jest:
  • "Niedziela",
  • "Gość Niedzielny",
  • dla dzieci "Ola i Jaś" oraz "Mały Gość Niedzielny".
 5. Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom i ofiarodawcom, a także wszystkim, którzy pomagają bezinteresownie przy naszej parafii.
  Za nich wszystkich pomódlmy się teraz wspólnie: Pod Twoją Obronę...
 6. W tym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin: śp. Stefan Strohschein, lat 82. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Psalm na niedzielę
REFREN: My ludem Pana i jego owcami

Wykrzykujcie na cześć Pana wszystkie ziemie,
służcie Panu z weselem
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami radości.
REFREN...
Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzył.
Jesteśmy Jego własnością,
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.
REFREN...
Chwalcie i błogosławcie Jego imię.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego łaska trwa na wieki,
a Jego wierność przez pokolenia.
REFREN...
(Ps 100,1-5)
Zobacz też
Ogłoszenia
Ogłaszamy NABÓR do:
- służby ministranckiej i lektorów - sobota, godz. 12.00
- scholi dziecięcej "Pueri vox" - sobota, godz. 12.00
- chóru "Con anima" - czwartek, godz. 17.00
Informacje
DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych z okazji urodzin, jubileuszy rodzinnych, za zmarłych oraz o pomoc w różnych sprawach.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | Poradnia Rodzinna | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini):
zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu