Parafia
Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła

19 września 2021 roku
Informujemy o obowiązujących limitach na każdej Mszy św.:
od 26 czerwca - maks. 75 proc. dostępnych miejsc.
Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
Wierni muszą zasłaniać usta i nos.
(Zgodnie z www.gov.pl)

W dzisiejszą niedzielę
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę naszej parafialnej świątyni.
  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
W tym tygodniu
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • we wtorek, 21 września, - święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  • w czwartek, 23 września, - wspomnienie Świętego Pio z Pietrelciny.
 2. Oaza Dzieci Bożych zaprasza w swoje szeregi wszystkie chętne dzieci na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 17:00 w salce w nowym klasztorze.
 3. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które chcą śpiewać na chwałę Pana na próbę scholki parafialnej. Próby odbywają się w każdą środę o godz. 16:30 w salce oazowej w nowym klasztorze (4. drzwi pod arkadami).
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą służyć przy Ołtarzu na Chwałę Pana i chcieliby zostać ministrantami. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00.
 5. W najbliższą sobotę, 24 września, na godz. 14:00 zapraszamy wszystkich uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami i osoby dorosłe na spotkanie informacyjne rozpoczynające nowy cykl przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
W przyszłym tygodniu
 1. We wtorek 28 września na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy wszystkie Wspólnoty działające w naszej parafii i wszystkie osoby, które do nich należą na uroczyste rozpoczęcie nowego roku formacyjnego i ewangelizacyjnego.
Informacje
 1. Informujemy, że w ramach obchodzonego w naszej parafii jubileuszu 25-lecia powołania parafii w dniach od 3 do 10 października odbędą się parafialne misje święte, które poprowadzi o. Stanisław Jarosz.
  Już teraz prosimy Was Bracia i Siostry o zaplanowanie sobie tego czasu i uczestnictwo w poszczególnych punktach programu.
 2. Zapraszamy na kursy przedmałżeńskie organizowane przez naszą parafię.
  Więcej informacji na plakatach w gablocie.
 3. Informujemy, że diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 2 października w parafii p.w. Chrystusa Króla w Toruniu. Rozpocznie się ono wykładem o godz. 14:30, następnie Msza Święta o godz. 15:00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 4. Przypominamy, że w naszej parafii funkcjonuje parafialna wypożyczalnia książek. Na początek czeka na wszystkich ponad setka tytułów.
  Wypożyczalnia czynna jest w każdą środę od godz. 17:00 do godz. 18:00, a mieści się ona w nowym klasztorze (4. drzwi pod arkadami).
 5. W każdą środę o godz. 18:00 sprawujemy tzw. Mszę Świętą z intencją zbiorową. Zachęcamy do korzystania z tej formy modlitwy w ważnych dla siebie intencjach.
 6. W kancelarii parafialnej można już zamawiać i rezerwować intencje na rok 2022.
 7. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej. Do nabycia są:
  • "Niedziela",
  • "Gość Niedzielny".
 8. Z serca dziękujemy naszym Dobrodziejom i Ofiarodawcom, pomagającym nam przy Kaplicy i Klasztorze. Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc i otwartość serca. Za wszystkich naszych Dobrodziejów pomódlmy się teraz wspólnie:
  Pod Twoją Obronę...
ZAPROSZENIA
 1. Zapraszamy wszystkich narzeczonych na kurs przedmałżeński, który organizuje nasza parafia.
  Kurs rozpocznie się 1 października i trwać będzie przez trzy kolejne weekendy (piątek - sobota).
  Więcej informacji można uzyskać telefonicznie (667 604 580 lub 504 235 168)
 2. W naszej parafii działa poradnia rodzinna dla narzeczonych, którą powinni oni odbyć przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania odbywają się po uprzednim umówieniu telefonicznym (667 604 580 lub 504 235 168) lub mailowo poradnia.paulini.torun@gmail.com.
 3. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy Placu. bł. ks. Frelichowskiego 1.
  Dane kontaktowe: tel. 56 65 22 626
  kom. 603 947 542; 665 929 192
OGŁOSZENIA INSTYTUCJI ZEWNĘTRZNYCH
 1. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza:
  "Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się - nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia - do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa [...]".
  Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 2. Komendant Wojewódzki Policji w porozumieniu z Kurią Biskupią w Toruniu OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI.
  Oszuści dzwonią do seniorów na telefony stacjonarne przedstawiając się jako np.: policjant prowadzący tajną akcję, wnuczek który potrzebuje pieniędzy w związku z wypadkiem lub innym zdarzeniem losowym. Przestępcy w ten sposób nakłaniają do wypłaty oszczędności, zaciągnięcia kredytów i przekazania im pieniędzy.
  Pamiętaj. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu.

  Jeśli otrzymasz taki telefon rozłącz się i natychmiast powiadom Policję lub zadzwoń na nr alarmowy 112.
Psalm na niedzielę
REFREN: Bóg podtrzymuje całe moje życie

Wybaw mnie, Boże, w imię Twoje,
mocą swoją broń mojej sprawy.
Boże, słuchaj mojej modlitwy,
nakłoń ucha na słowo ust moich.
REFREN...
Bo powstają przeciw mnie pyszni,
gwałtownicy czyhają na moje życie.
Nie mają oni Boga
przed swymi oczyma.
REFREN...
Oto mi Bóg dopomaga,
Pan podtrzymuje me życie.
Będę Ci chętnie składać ofiarę
i sławić Twe imię, bo jest dobre.
REFREN...
(Ps 54 (53),3-6.8)
Zobacz też
Pobierz
UWAGA! KORONAWIRUS!
Informacje
SAKRAMENT POKUTY
Przypominamy wam, Siostry i Bracia, że w naszej kaplicy sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania rozpoczynamy 30 minut przed każdą Mszą Świętą, a kończymy wraz z chwilą jej rozpoczęcia. Prosimy o nie przychodzenie na ostatnią chwilę.
UDZIELANIE KOMUNII ŚWIĘTEJ
W odpowiedzi na prośby naszych parafian odnośnie udzielania Komunii świętej informujemy, że zawsze jeden Ojciec będzie udzielał Komunii św. na rękę i będzie stał po stronie lewej, czyli przed tabernakulum.
Jeśli Mszę św. będzie sprawował tylko jeden ojciec, to najpierw prosimy o podejście osób przyjmujących Komunię św. na rękę a następnie tych, którzy przyjmują ją do ust.
WIZYTY DUSZPASTERSKIE DLA CHORYCH
Zachęcamy do zgłaszania w kancelarii parafialnej osób chorych i starszych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., a mają pragnienie skorzystać ze spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. Chorych tych obejmiemy naszą opieką duszpasterską w każdą pierwszą sobotę miesiaca. Wizyty duszpasterskie od godz. 8.30.
INTENCJE MSZALNE
Zachęcamy do zamawiania w kancelarii parafialnej intencji mszalnych z okazji imienin, urodzin, jubileuszy czy rocznic śmierci naszych bliskich. Niech nasza modlitwa i dar Eucharystii będzie darem dla tych w których intencjach sprawujemy Msze Święte.
Zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych z intencją zbiorową, które odbywają się w każdą środę o godz. 18:00.
DEWOCJONALIA
Sprzedaż dewocjonaliów w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 w kościele pod chórem.
ZACHOWANIE W ŚWIĄTYNI
Prosimy o odpowiednie zachowanie w świątyni, o bezwzględne wyciszanie telefonów komórkowych przed wejściem do kaplicy na Mszę św., o strój godny tego miejsca (mężczyźni długie spodnie, panie zakryte ramiona itp.).
Przeczytaj
Ogłoszenia duszpasterskie | Budowa kościoła i klasztoru | O Zakonie Paulinów | O Obrazie NMPCz | | Skrzynka modlitewna
Adres parafii:
  Parafia Rzymskokatolicka 
  p.w. N.M.P. Częstochowskiej
  ul. Konstytucji 3 Maja 3c, 87-100 TORUŃ
Klasztor: (56) 659 93 44
Faks: (56) 659 93 44
Biuro Parafialne: (56) 659 98 85
  czynne od poniedziałku do soboty:
  9.30 - 11.30 i 15.30 - 17.30
Email (OO.Paulini): zakon@torun.paulini.pl
stat4u
2012 © Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Toruniu